Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E vetme me 4 vajza të mitura, nëna bën apel për ndihmë (film)

Nga Media 0

E vetme me katër vajza të mitura dhe bashkëshortin në emigrim Flora Gjergji  duhet të sigurojë ushqimin në kushte izolimi. Jeton në një shtëpi thuajse të rrënuar në zonën e Spitalles në qytetin e Durrësit.

“Më ndihmojnë pak a shumë se dhe shtëpia po bie brenda me qira jam. Nuk e përballoj dot qiranë”, shprehet zonja e shtëpisë.

Të ardhurat e vetme janë nga i shoqi, por edhe ai ka mbetur pa punë, pasi Greqia është në të njëjtën situatë. Ndihmën e vetme e merr nga prindërit pensionite.

“Kam katër fëmijë të vegjël, burri pa punë vetëm kur ikën në emigracion unë fare. Është një situatë e vështirë”.

Flora bën apel për ndihmë, jo për veten, por për vajzat.

Edhe ilaçet e fëmijëve i marr me borxhe pasi shpesh janë me temperaturë për shkak të lagështisë”, ka thënë ndër të tjera Flora.

Shtëpia i është shkatarruar nga tërmeti i 26 nëntorit, e për shkak të mungesës së të ardhurave nuk kanë mundur të ndërhyjnë.

Nga bashkia nuk ka marrë asnjë përgjigje. Këtë herë nuk e ka provuar fatin, pasi muaj më parë ata e larguan i mohuar çdo ndihmë..

“Nga bashkia asnjë ndihmë,në rastin e tërmetit më thanë ik se nuk përfiton se je qiraxhi”.

/abcnews.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej