Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E trishtë, Xhevahir Spahiu shpërthen në lot kur lexon se Fatos Arapi ka vdekur

Nga Media 0

Edhe pse do të mbesë përjetësisht në shkronja, shkrimtari Fatos Arapi u nda nga jeta në moshën 89-vjeçare. Trishtimi ka qenë i madh për të gjithë ata që e kanë lexuar Arapin, por mungesën më tepër se askush do të ia ndiejnë miqtë e tij.

Një nga momentet më të trishta të kësaj dite ka qenë reagimi i Xhevahir Spahiut kur mësoi lajmin e vdekjes e mikut të tij.

“Momenti kur Xhevahir Spahiu mëson vdekjen e mikut të tij, poetit Fatos Arapi”, ka shkruar gazetari Zylyftar Hoxha, në përshkrimin e fotografisë ku shkrimtari shihet i përlotur.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej