Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E rëndë në Meksikë, gjenden të varrosur në një pus 44 trupa të masakruar

Nga Ejona 0

44 trupa të vdekur janë gjetur në një pus në shtetin, Jalisco shumë pranë qytetit Guadalajara.

BBC raporton se trupat e viktimave ishin fshehur në 119 çanta të zeza, të prerë në pjesë.

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë bëjnë me dije se autoritetet duhej të bashkonin pjesë të ndryshme për t’i identifikuar. Për pasojë shumë trupa ende mbeten të paidentifikuar.

Mbetjet u zbuluan në fillim të shtatorit, kur banorët e zonës filluan të ankoheshin për erën.

Një organizatë lokale që kërkon njerëz të zhdukur ka bërë thirrje qeverisë të dërgojë më shumë specialistë për të ndihmuar në identifikimin pasi sipas tyre mjekësia ligjore nuk ka aftësitë e nevojshme për të përfunduar operacionin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej