E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Duhet të lëçisni

Pas kullës në Dubai, ura e Bosforit në Stamboll “vishet” kuq e zi

Pas kullës më të lartë në Dubai, Burj Khalifa edhe ura e famshme e Stambollit është “veshur” kuq e zi. Me rastin e 28 Nëntorit,...

Basha nderon Adem Jasharin: I dëshmoi botës mbarë se për zogjtë e shqipes liria s’ka çmim

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka nderuar këtë 28 nëntor, komandatin legjendar Adem Jashari, me rastin e ditës së lindjes. Përmes një postimi në Facebook,...

Kapiteni i kombëtares kuqezi infektohet me Covid-19

Portieri dhe kapiteni i kombëtares sonë, Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv për Covid-19, pas testit të kryer ditën e djeshme. Lajmin e bën të ditur...

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi në Filipine.

Një oficer policie është vrarë nga një gjel gjatë një sulmi në një luftë të paligjshme në provincën e Samarit Verior. Togeri Christine Bolok u godit nga ‘thika’ e gjelit, një teh çeliku i mprehtë që është zakonisht i lidhur me këmbën e gjelit që përfshihet në dyluftim.

115096269_gettyimages-453422856.jpg

Tehu i preu kofshën e majtë, duke i prerë arterien kryesore. Ai u dërgua me urgjencë në spital dhe u shpall i vdekur pas mbërritjes. Shefi i policisë provinciale, koloneli Arnel Apud i tha agjencisë së lajmeve AFP se aksidenti ishte “për të ardhur keq”.

“Nuk munda ta besoj kur më raportuan. Kjo është hera e parë në 25 vitet e mia si polic që kam humbur një burrë për shkak të një lufte midis gjelave”.

Tre persona u arrestuan dhe shtatë gjela luftarakë, u konfiskuan, raportoi PNA.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Pas kullës në Dubai, ura e Bosforit në Stamboll “vishet” kuq e zi

Pas kullës më të lartë në Dubai, Burj Khalifa edhe ura e famshme e Stambollit është “veshur” kuq e zi. Me rastin e 28 Nëntorit,...

Basha nderon Adem Jasharin: I dëshmoi botës mbarë se për zogjtë e shqipes liria s’ka çmim

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka nderuar këtë 28 nëntor, komandatin legjendar Adem Jashari, me rastin e ditës së lindjes. Përmes një postimi në Facebook,...

Kapiteni i kombëtares kuqezi infektohet me Covid-19

Portieri dhe kapiteni i kombëtares sonë, Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv për Covid-19, pas testit të kryer ditën e djeshme. Lajmin e bën të ditur...

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...

Rritet numri i të shtruarve në spitalet Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre

Edhe ditën e sotme në vendin tonë u shënua një tjetër shifër e lartë viktimash nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit sipas të...