Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E pabesueshme, dhëndri shqiptar hap dasmën duke i kënduar nuses me muzikë serbe

Nga Klodiana 0

Një postim në faqen e Instagramit “lufta e nuseve oficial” na tërhoqi vëmendjen. Jemi në një dasëm në Pogradec dhe është momenti i hapjes së evenimentit. Dhëndri shfaqet duke i kënduar nuses me një përkushtim dhe dashuri për t’u admiruar. Vargjet janë vërtet të ndjera dhe gjithçka duket mjaft romantike…

Këtë dasëm do të mund ta ndiqni sonte në Televizionin Klan duke filluar nga ora 20.00  dhe T7 duke filluar nga ora 20.15.

Por një gjë na bëri shumë përshtypje. Dhëndri i këndon me një muzikë të njohur serbe. Është pikërisht kënga e këngëtarit serb Jelko Joksimoviç “Lane Moje”. Një këngë e njohur pasi ka përfaqësuar Serbinë në Festivalin Evropian të Këngës në vitin 2004.

A e mendoni dot një rast kur një dasëm serbe të hapet me  muzikë shqiptare? Pse ky kompleks inferioriteti?

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej