Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E bukur dhe e pasur/ Deputetja shqiptare shkakton “tërmet” në mediat e huaja (foto)

Nga 27-shi 0

Duda Balje është ndër politikanet më të komentuara në Kosovë jo vetëm për profesionin por edhe për pamjen dhe stilin e veçantë.

Deputetja 42 vjeçare tashmë ka tërhequr edhe vëmendjen e mediave të huaja të cilat e konsiderojnë Duden ndër politikanet më të bukura në Ballkan.

Gazeta gjermane “Kosmo” i ka kushtuar Dudes një artikull në të cilën shkruhet se politikania po shkakton tërmet për shkak të pasurisë së saj të madhe.

“Ish-deputetja e parlamentit të Kosovë, Duda Balje (42), shkaktoi “tërmet” për shkak të pasurisë së saj të madhe. Ajo përmendet edhe si politikania më e bukur në Ballkan.

Balje është një politikane kosovare me origjinë boshnjake. Ajo ka qenë kryetare e Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione. Ajo ka një diplomë master në administrimin e biznesit dhe doktoraturë në menaxhimin e burimeve njerëzore, është e martuar dhe ka tre fëmijë”, përfundon artikulli.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej