Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E bind Hysajn me një telefonatë, trajneri i Serisë A në lëvizje për shqiptarin

Nga Klodiana 0

Elseid Hysaj në merkato i ngjan një telenovele. Disa seri, disa zhvillime dhe të dhëna që kundërshtojnë njëra-tjetrën nga dita në ditë.

 

E si të mos mjaftonin të gjitha çfarë janë diskutuar deri më tani, për shqiptarin në “skenë” është ngjitur edhe trajneri që kërkon ta ketë në ekip. Bëhet fjalë për trajnerin e Romës, i cili ka vijuar metodikën e tij të punës. Deri më tani, Higuain ka qenë një prej personave që ka marrë një telefonatë nga tekniku i Romës, Paolo Fonseka.

Në punën e tij, bindja e lojtarëve që kërkon t’i ketë dhe shpjegimi i projektit në mënyrë personale, është diçka e rëndësishme dhe këtë herë nuk ka bërë përjashtim as Hysaj. “Il Matino” ka bërë me dije se numri një i pankinës së skuadrës kryeqytetase ka kontaktuar edhe mbrojtësin e Kombëtares shqiptare për të diskutuar me të mundësitë e transferimit në Romë.

Së fundmi, në mediat italiane është diskutuar edhe dëshira e trajnerit Sarri, i cili raportohet të ketë vënë në lëvizje drejtorin Paratiçi për të negociuar transferimin e Hysajt në Torino te Juventus. Dje, Hysaj është aktivizuar në mesin e pjesës së dytë në miqësoren e Napolit kundër Liverpulit.

PANORAMASPORT.AL

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej