Dy gratë e “hekurta” të PD-së që po sfidojnë Rrahman Rrajën dhe Lefter Kokën në Durrës

Duhet të lëçisni

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Andia Ulliri 22-vjeçarja nga Durrësi dhe mjekja Manjola Luku kryesojnë listën e PD-AN në qarkun e Durrësit duke sfiduar edhe emrat më të njohur të Partisë Demokratike dhe asaj Socialiste.

Dy emrat e rinj të PD-AN janë me rreth dy mijë vota larg dy kryesuesit e Partisë Socialiste në Durrës, Rrahman Rraja dhe Lefter Koka.

Dy kryesuesit e listës së PS-së në qarkun e Durrësit, pas kryeministrit Edi Rama, kanë siguruar përkatësit: Rrahman Rraja 7514 vota dhe Lefter Koka 6686 vota. Ndërkohë dy gratë e ‘hekurta’ të PD-AN kanë arritur të sigurojnë Andia Ulliri 5463 vota dhe Manjola Luku 5653 vota.

Por kush janë dy emrat e rinjë të PD-AN. Andia Ulliri ishte një nga kandidatet më të reja në listat e Partisë Demokratike. 22-vjeçarja renditet e gjashta në qarkun e Durrësit dhe është kandidate për zonën e Krujës.

Më herët në daljet e saja publike Ulliri kishte rrëfyer se familja e saj ka qenë tradicionalisht me PD-në dhe kjo ka qënë një nga arsyet përse ajo ishte bërë pjesë e listës.

Ndërkohë hyrja në listat e PD-së të mjekes Manjola Luku është mirëpritur nga banorët e zonës të qarkut të Durrësit dhe këtë atë e kanë treguar dhe me votat e tyre. Luku renditet e para nga kandiadatët e Partisë Demokratike në Durrës, duke lënë pas dhe emrat e vjetër të kësaj partie, siç janë Ferdinand Xhaferaj dhe Oerd Bylykbashi. Megjithëse ajo ka marrë më shumë vota se të kandidatët e tjerë, Luku sërish ka siguruar vendin në Kuvend, pasi renditet e 9-ta.

Luku gjithashtu nuk është një demokrate e re, pasi ajo është bashkëshortja e njërit prej nënkryetarëve të PD-së në Durrës, Gaz Lukut. Më herët në intervista, Luku ka thënë se në këto 8 vite qeverisje të PS-së nuk është bërë asnjë gjë për Manzën dhe rrethinat e saj, ndaj ajo e kishte pranuar pa hezitim ftesën sepse ishte e bindur se do të jetë një zë i fortë për të gjithë zonën e saj në Kuvend.

Kujtojmë se PS ka arritur të marrë 8 mandate në Durrës dhe PD-AN 6 mandate. Nga Partia Socialiste mandatin e ka siguruar Milva Ekonomi, Alban Xhelili, Jurgis Cyrbja, Klodiana Spahiu, Ilir Ndraxhi, Rrahman Rraja, Lefter Koka dhe Edi Rama. Ndërkohë nga Partia Demokratike dhe Aleanca ka siguruar mandatin e deputetit, Edi Paloka, Agron Duka, Merita Bakiu, Oerd Bylykbashi, Ferdinant Xhaferaj dhe Andia Ulliri.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...