Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dua Lipa hyn në histori, artistja e parë femër që arrin këtë sukses

Nga Klodiana 0

Dua Lipa po arrin të prekë majat e suksesit botëror, falë punës dhe përkushtimit të saj në muzikë. Vetëm kohët e fundit ajo ka arritur të rrëmbejë disa çmime në kompeticionet më të rëndësishme muzikore si “The Global Awards”, “Grammy Awards” etj.

Së fundmi Dua Lipa ka vendosur një rekord, duke hyrë edhe në histori si e para artiste femër që ka fituar 800 milionë shikime në platformën “Spotify” nga tre këngë të saj mjaft të njohura.

Këngëtarja me origjinë shqiptare e ka ndarë këtë gjë me të gjithë ndjekësit e saj në‘Instagram përmes një story, në të cilën shkruhet: “Dua Lipa është artistja e parë femër në histori që ka të paktën 3 këngë me më shumë se 800 milionë shikime në “Spotify”. Ajo e arriti këtë gjë me këngët “New Rules”, “One Kiss” dhe “IDGAF”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej