Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dorëhiqet gjyqtarja që firmosi “arrest shtëpie” për ish-ministrin Tahiri

Nga Klodiana 0

Gjyqtarja e Krimeve të Rënda që firmosi vendimin për masën “arrest shtëpie” për ish-ministrin Saimir Tahiri, Liljana Baku është dorëhequr nga detyra.

Mësohet se dorëheqja është paraqitur nga Baku pranë Këshillit të Lartë Gjyqësor më 2 dhjetor. Baku ka dhënë dorëheqje nga detyra për arsye personale.

“Do angazhohem në biznes privat”, mësohet të ketë thënë Baku pas vendimit të saj për t’u larguar nga radhët e sistemit të drejtësisë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej