Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Do ta dhj*s po vazhdove kështu”, Veliaj nuk e mbajnë nervat përballë gazetarit

Nga 27-shi 0

Thënia popullore “bëj si thëm unë, e mos bëj si bëj unë” duket se është moto e punës së kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Kur ja do do puna, ai shfaqet, si njeriu i thjeshtë i popullit që ndan me ta hallet e përditshme që kanë me të vërtetë banorët e Tiranës.

Në disa raste Veliaj tregon se nuk i ka qejf gazetarët, sidomos ata që i shkojnë pas për ta pyetur për problemet e qytetarëve ndaj nuk nguron dhe të kërcënojë.

Kjo ka ndodhur dhe me gazetarin Elio Laze.

“Do ta dhjes më keq po vazhdove” i thotë Veliaj gazetarit ndërsa ndodhet në një aktivitet në Tiranë dhe nuk preferon ti përgjigjet pyetjeve.

Me këto sjellje duket se Veliaj ka nevojë të këshillohet, ose vizitohet për të përballuar nervat e stresin, ndoshta nga puna e tepërt.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej