Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dështon Air Albania, “Lasgushi” bëhet pronë e Turqisë

Nga Media 0

Projekti i ‘Air Albania’, i prezantuar me bujë nga kryeministri Edi Rama, ka dështuar. Është faqja e njohur ‘Ch-aviation’ që njofton se “planet për Air Albania janë lënë në harresë ndërkohë që avioni i është i rikthyer Turqisë.”

E krijuar në vitin 1998, Ch-aviation ofron informacione për çështjet e aviacionit në nivel global.

Sipas kësaj media, avioni i dhuruar nga ‘Turkish Airlines’, të cilin kryeministri Rama e pagëzoi me emrin “Lasgushi”, në nder të poetit të madh Lasgush Poradeci, tashmë i është rikthyer kompanisë turke, pasi kompania “Air Albania” nuk ekziston dhe projekti është lënë në harresë.

https://politiko.al/deshton-air-albania-lasgushi-behet-prone-e-turqise/?fbclid=IwAR1PSh3Hw0yDdmPdMRZoglul9sJsnQdln030Ksi3qoZF8Ka4COzw85Sz4mQ

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej