Derbi i Londrës lahet në gjak

Duhet të lëçisni

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Ndeshja midis Totenhamit dhe Arsenalit, derbi më i ashpër i Londrës ka filluar pas tensionesh në rrugët që të çonin në stadiumin e Spërsave, “White Hart Lane”. Incidentet e regjistruara kanë pasur si protagonistë tifozët vendas, të cilët janë përplasur me policinë, nga ku raportohet për të plagosur, si dhe dy tifozë të ndaluar. Ndeshja ka përfunduar në barazim 2-2, duke i dhënë kështu një asist Leiçesterit të Ranierit, ndërkohë që Mançester Siti, pas një periudhë të gjatë negative ka shkatërruar 4-0 atë që ka mbetur nga Aston Vila, e cila tashmë duket e pashpresë për të qëndruar në Premier League.  Sidoqoftë, aktualisht “qytetarët” ndodhen vetën dy pikë pas Arsenalit të Arsen Venger dhe kanë një ndeshje më shumë për të luajtur. Çelsi nuk arrin më shumë se një barazim 1-1 në “Stamford Bridge”, duke vazhduar të humbasë terren ndaj Uest Hemit. Çekiçët fituan 2-3 në transfertë ndaj Evertonit dhe janë 9 pikë përpara Çelsit, si dhe kaluan Mançester Junajtid, duke u sistemuar në vendin e pestë.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...