Delegacion në Paris, Barcelona bën ofertën finale për Nejmarin

Duhet të lëçisni

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit “padit” në Danimarkë kryeministrin Edi Rama, merr menjëherë përgjigje

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thotë se ka kërkuar nga institucionet e shtetit danez të hetohen veprimet që çuan në shembjen e Teatrit Kombëtar. Ministrit...

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Nejmar është një nga emrat më të diskutuar kohët e fundit, pasi ka vendosur të largohet nga PSG-ja dhe e ardhmja e tij nuk dihet akoma se ku do të jetë.

Thuhet se sulmuesi brazilian ka pasur një takim ditën e djeshme me drejtorin sportiv Leonardo, ku mesohet se i ka shprehur dëshirën e tij për të kaluar vetëm te Barcelona. Në këtë mënyrë 27-vjeçari i ka bërë të ditur klubit francez se nuk dëshiron të kalojë as te Juventusi as te Real Madridi, të cilët kanë shfaqur interes për ta pasur në skuadrat e tyre, por dëshiron vetëm kalimin te katalanasit.

Për këtë arsye një delegacion nga Barcelona është nisur drejt Parisit, për të bërë një ofertë përfundimtare për Nejmarin. Oferta mendohet të jetë rreth 170 milionë euro, dhe në marrëveshje mund të futet edhe kartoni i Osman Dembele, për të cilin parisienët kanë shfaqur interes kohët e fundit.

Katalanasit kanë një avantazh pasi lojtari ka shprehur dëshirën për t’u rikthyer në “Kamp Nou”, megjithatë Juventusi dhe Real Madridi akoma janë në pritje për të marrë një përgjigje në lidhje me sulmuesin, i cili ka shumë pak mundësi të qëndrojë në “Parc de Prince”.

/PANORAMASPORT.AL/

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit “padit” në Danimarkë kryeministrin Edi Rama, merr menjëherë përgjigje

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thotë se ka kërkuar nga institucionet e shtetit danez të hetohen veprimet që çuan në shembjen e Teatrit Kombëtar. Ministrit...

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Gjermania në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit

Ashtu si në Britaninë e Madhe dhe shumë vende të tjera europiane, edhe në Gjermani shifrat e infektimeve të reja janë rritur ndjeshëm ditët...