Debati për shkarkimin, Trumpin e tradhtojnë republikanët: Jo frikë, njerëzit të dinë të vërtetën

Duhet të lëçisni

5 të vdekur dhe 353 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 5 të vdekur si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 353...

Nis në Spanjë fushata për dozën e dytë të vaksinës

Në Spanjë ka nisur sot fushata për dozën e dytë të vaksinës kundër Covid-19. Një 85-vjeçare, Leokadia Penia, e cila jeton në një shtëpi...

Aksident tragjik në Tiranë, makina përplas për vdekje vajzën 10 vjeçare

Një vajzë 10 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik të regjistruar mesditën e sotme, në Tiranë. Bëhet me dije se aksidenti...

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

SHBA është e ndarë për Donald Trump, por Presidentin edhe pak ditë në detyrë po e braktisin edhe republikanët. E ndërsa Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit vijon debatin mbi fajësimin e tij për atë që ndodhi në 6 Janar, republikania Jaime Herrera-Beutler për shpreh për CNN se nuk ka aspak frikë dhe se do të votojë për fajësimin e Donald Trump.

“Unë nuk kam frikë aspak nëse vota ime për të fajësuar Presidentin Trump do të kishte pasoja. Ky vendim nuk ishte i bazuar në frikë për mua” tha ajo.

Beutler njoftoi mbrëmë se do të votojë për të fajësuar Trump duke përmendur “prova të padiskutueshme”, mbi rolin e tij në trazirat e Kapitolit.

“Unë thjesht dua që njerëzit të dinë që kjo nuk ka të bëjë me zgjedhjen e palëve, kjo ka të bëjë me zgjedhjen e së vërtetës”.

Ajo është një nga pesë republikanët e Dhomës së Përfaqësuesve që kanë deklaruar se do të votojë pro shkarkimit të Trump.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

5 të vdekur dhe 353 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 5 të vdekur si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 353...

Nis në Spanjë fushata për dozën e dytë të vaksinës

Në Spanjë ka nisur sot fushata për dozën e dytë të vaksinës kundër Covid-19. Një 85-vjeçare, Leokadia Penia, e cila jeton në një shtëpi...

Aksident tragjik në Tiranë, makina përplas për vdekje vajzën 10 vjeçare

Një vajzë 10 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik të regjistruar mesditën e sotme, në Tiranë. Bëhet me dije se aksidenti...

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

U kishte premtuar kalimin në BE, kapet korçari duke transportuar sirianët me kamionçinë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Devoll, pasi u kap duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm nga Siria. I arrestuari është M. L. 35 vjeç,...