De Biazi, drejt Italisë me metoda shqiptare

Duhet të lëçisni

Najada Çomo konfirmohet si kandidate për deputete e PS, Rama: S’duam të bëhesh si ne, të bëhemi ne si ty

Najada Çomo ka pranuar ftesën e kryeministrit Edi Rama për të kandiduar në zgjedhjet e 25 Prillit. Kryeministri Edi Rama deklaroi se pandemia e...

Tritan Kalo jep dorëheqjen nga Komiteti Teknik

Mjeku i njohur infeksionit Tritan Kalo këtë të enjte  ka dhënë dorëheqjen nga Komiteti Teknik i Eksperteve. Mjeku bën me dije se ky Komitet është...

E ftoi në PS, Najada Çomo shfaqet në krah të Edi Ramës (film)

E ftoi në PS, Najada Çomo shfaqet krah Ramës. “Najada Çomon e kam ftuar për të dëshmuar për të sjellë një dëshmi ndryshe nga vija...

Mesila Doda: Edi Ramën e presin vetëm zinxhirët e burgut (film)

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda e ftuar në studion e ABC, ku është shprehur se opozita prej katër vitesh ka denoncuar dhe...

Në fillim të mbërritjes së lajmit, u konceptua si e pamundur që trajneri i përfaqësueses tonë, Xhani De Biazi, pasi të përfundonte me ne do të ulej në pankinën e Kombëtares së vendit të tij. Dhe në këtë rast, sigurisht që janë të favorizuar skeptikët, pasi të drejtosh Italinë nuk do të ishte vetëm kulmi i karierës së kujtdo, por edhe konkurenca është e jashtëzakonshme. Në garë për të pasuar Konten janë nga profesorë të trajningut, deri tek teknikë të spikatur të Serisë A, apo të kampionateve më të mëdhenj të Europës. Por duket se De Biazi e ndjen veten të përshtatshëm dhe madje ka filluar të lobojë, ose me fjalë të tjera të tentojë ta arrijë edhe me mënyra shqiptare synimin e tij të ri. Trajneri ynë ishte në stadiumin “Olimpiko” për të ndjekur Lacio – Inter, por bashkë me të edhe Mihajloviç e Filipe Inzagi, ndërkohë që shtypi vendas nxitoi të jepte arsyet e pranisë së të treve. Gjithçka është e lidhur me presidentin Lotito. Mihajloviç thuhet se është prenotuar për trajnerin e ri të Lacios sezonin e ardhshëm, Filipe ndodhej në stadium për Simonen që po drejton aktualisht pas shkarkimit të Piolit, ndërsa De Biazi po mundohet të shfrytëzojë miqësinë e ngushtë të Lotitos me presidentin e FIGC, Tavekio, i cili ka tagrin të zgjedhë edhe trajnerin e ri të Italisë. Pra herë pas here… të gjitha rrugët të çojnë në Romë.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Najada Çomo konfirmohet si kandidate për deputete e PS, Rama: S’duam të bëhesh si ne, të bëhemi ne si ty

Najada Çomo ka pranuar ftesën e kryeministrit Edi Rama për të kandiduar në zgjedhjet e 25 Prillit. Kryeministri Edi Rama deklaroi se pandemia e...

Tritan Kalo jep dorëheqjen nga Komiteti Teknik

Mjeku i njohur infeksionit Tritan Kalo këtë të enjte  ka dhënë dorëheqjen nga Komiteti Teknik i Eksperteve. Mjeku bën me dije se ky Komitet është...

E ftoi në PS, Najada Çomo shfaqet në krah të Edi Ramës (film)

E ftoi në PS, Najada Çomo shfaqet krah Ramës. “Najada Çomon e kam ftuar për të dëshmuar për të sjellë një dëshmi ndryshe nga vija...

Mesila Doda: Edi Ramën e presin vetëm zinxhirët e burgut (film)

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda e ftuar në studion e ABC, ku është shprehur se opozita prej katër vitesh ka denoncuar dhe...

Eurostat: Veriu i Shqipërisë, rajoni më i varfër i Europës

Zonat e Veriut të Shqipërisë janë më të varfrat në Europë, sipas një publikimi të fundit të prodhimit për frymë rajonal të Eurostat, me...