Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dashnia, erosi e orgjitë e gjyshërve tanë/ Vlora Nikçi permbledh “Këngët Erotike Popullore” (film)

Nga 27-shi 0

Aktorja Vlora Nikçi është ngacmuar nga gjyshërit e saj. Ata i këndonin njëri-tjetrit këngë erotike. Bëhet fjalë për malësorët e “rëndë” shqiptarë, të cilët ne i mendojmë burra të pushkës. Në fakt, ata paskan qenë brenda intimitetit të tyre edhe njerëz të erosit.

Përmbledhja e këtyre poezive na zbulon një anë të panjohur të jetës intime, ku dashuria, fantazia erotike janë të shfrenuara.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej