Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dallgë deri në 9 ballë, bllokohen udhëtimet e trageteve në Durrës

Nga Media 0

Si pasojë e dallgëve që kanë arritur deri në 9 ballë dhe shpejtësisë së erës që në det të hapur arrin deri në  70 km /orë me drejtim veri-jug shumë tragete të linjës Shqipëri-Itali dhe ansjelltas kanë ndërprerë lëvizjet e tyre.

Zyrtarët e Portit të Durrësit kanë njoftuar se përgjatë 24 orëve nuk do të lejohen të dalin në det tragetet.

Gjatë ditës së sotme duhej të ankoroheshin në port 2 tragetet të linjës së Barit, por për shkak të motit të keq në brigjet italiane nuk janë nisur nga shteti fqinj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej