Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Covid 19, Spanja regjistron numrin më të vogël të viktimave në 24 orë

Nga Klodiana 0

Spanja këtë të shtunë ka shënuar shifrën më të ulët të viktimave të shkaktuara nga kroonavirusi që nga 15 marsi.  Në 24 orët e fundit në Spanjë numri i viktimave nga koronavirusit ishte 102, duke e çuar në 27 563 numrin e përgjithshëm të të infektuarve.

Gjithashtu se numri total i personave të identifikuar pozitiv me koronavirus është 274 367 persona.

Në Madrid dhe Barcelona mbeten masa të izolimit Qeveria spanjolle përjashtoi Madridin dhe Barcelona nga lehtësimi i masave të bllokimit që do të lejojnë takime me familjen ose miqtë nga e hëna.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej