Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Covid-19/ Presidenti i Federatës së Volejbollit: Të mbajmë sa më larg këtë kundërshtar i cili nuk luan një lojë “Fair”

Nga Klodiana 0

Për shkak të virusit po përballet vendi, Presidenti i Federatës së Volejbollit, Erli Pëllumbi u është drejtuar të gjithëve miqve, kolegëve, sportistëve dhe dashamirësve të sportit që si kurrë ndonjëherë ta shprehin solidaritetin duke i qëndruar larg nga njëri-tjetri.

Federa Volejbollit bën thirrje të qëndrojmë në shtëpi, të kujdesemi për higjenën tonë që ta mbajmë sa më larg këtë kundërshtar i cili nuk luan një lojë “Fair” .

Deklarata e plotë:

Të nderuar miq , kolegë, sportist e dashamirës te sportit!

🌍 Së fundmi po përballemi me një kundërshtar të padukushëm siç është 🤯COVID-19 🤯i cili po rrezikon seriozisht jëtët tona🌏.
Me anë të këtyre rreshtave dëshirojë të solidarizohem sado pak me të gjithë ju,që për shkak të këtij virusi, jemi të detyruar të qëndrojmë 🏚larg nga njëri-tjetri 🏚 duke pezulluar aktivitetet tona të përditëshme.
Kjo situatë duhet të kaloj sa më shpejt🤞, e që të kaloj sa më shpejt ka nevojë që të gjithë NE 🙏 me durim të😷 zbatojmë 😷rregullat e lojës. Duhet të qëndrojmë 🏚në shtëpi🏚, të kujdesemi për higjenën tonë që ta mbajmë sa më larg këtë🥶 kundërshtar🥶 i cili nuk luan një lojë “Fair” . Nëse tregohemi të duruar jam i sigurtë që do ta mundim që në ndeshjen e parë këtë tinzar, biles me pikë te vogla,sepse pikët që CONVID-19 na bën, janë jetët e njerëzve tanë të dashur që ikin e nuk kthehen më😪.
🙏Uroj që shumë shpejt të takohemi në fushat tona, më të fortë se me parë.💪💪
#ForcaShqiperi🇦🇱🇦🇱
#Nejemi1ekip🏐🇦🇱🏐
#Tegjithebashkedoiadalim 🥇🇦🇱🏆

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej