Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

COVID-19/ Doda pyetje për ekspertët e të drejtës ndërkombëtare: Do ketë penalitete apo do themi që është pa dashje?

Nga Klodiana 0

Sekretarja e Partisë Drejtësi Intergim dhe Unitet, Mesila Doda ka reguar lidhur me shpërthimin e pandemisë së koronavirusit në të gjithë globin ku i drejtohet me një pyetje ekspertëve të drejtës ndërkombëtare.

Përmes një statusi në Facebook, Doda shtron pyetjen: “Shteti kinez që po vazhdon me rimëkëmbjen e ekonomisë së tij dhe e ka dominuar epideminë në vend me mënyra autoritare, do ketë përgjegjësi ligjore dhe penalitete apo do themi që është pa dashje e kujdes herës tjetër?”

Postimi i plotë

Pyetje për ekspertët e të drejtës ndërkombëtare…

Shteti kinez që po vazhdon me rimëkëmbjen e ekonomisë së tij dhe e ka dominuar epideminë në vend me mënyra autoritare, a ka ndonjë përgjegjësi në sakatimin e jetëve njerëzore dhe ekonomive në gjithë globin?

A mund të ketë përgjegjësi ligjore dhe penalitete apo do themi që është pa dashje e kujdes herës tjetër?

Si duhet të procedohet ligjërisht?

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej