Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Çmendet moti në Australi, regjistrohen mbi 3 mijë goditje rrufeje për 1 orë (film)

Nga Ejona 0

Një stuhi e fortë ka goditur Australinë ku brenda një ore ra më shumë se 100 mm shi ra në kryeqytetin e Queensland.

Instituti i Meteorologjisë e përshkroi motin e egër si një stuhi shumë të rrezikshme me reshje jashtëzakonisht të forta, me deri në 3.000 goditje rrufeje të regjistruara në jug-lindje.

Brisbane regjistroi një nga reshjet më të larta të saj 24-orëshe në dy dekada.

Ndërkohë Daily Mail raporton se 2,000 shtëpi mbetën pa energji gjatë gjithë stuhisë, ndërsa po ashtu disa fluturime u anuluan.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej