Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Ç’më bënë maskarenjtë!”, fjalët e fundit të Andi Malokut pak para se të ndërronte jetë

Nga 27.al 0

Mbrëmjen e djeshme ka ndërruar jetë Andi Maloku, shoferi i prokurorit, Arjan Ndoja, i cili u përfshi në atentat pak ditë më parë.

Maloku, ish-efektiv policie ishte i shtruar në spital për të marrë mjekim pas atentatit, dhe qëndroi në reaminacion deri mbrëmjen e së mërkurës.

24 vjeçari ishte i paralizuar në pjesën e poshtme të trupit për shkak të një plumbi në zonën e shtyllës kurrizore.

Më pas Maloku po ndjente probleme në frymëmarrje. Mjekët dyshuan për një tromboemboli, plumbat që i kishin dëmtuar dy anët e mushkërive dyshohet që për këtë arsye të kenë nisur edhe komplikacioni, duke humbur më pas betejën me jetën.

Mësohet se fjalët e fundit që 24 vjeçari ka thënë, teksa po e dërgonin për një skaner: “Nuk i ndjej më këmbët, ç’më bënë maskarenjtë!”.

Andi Maloku ka qenë ish punonjës policie në Krujë dhe punonte për Ndojën për vetëm 30 mijë lekë në muaj.

/Albeu/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej