Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Cila Tiranë ju pëlqen? Ajo që ishte apo që është?

Nga 27-shi 0

Nga Hektor Pustina

Tiranë 1940

Post Scriptum – Mjafton të krahasosh këtë foto, me fotot e viteve që vijuan, për të kuptuar se çfarë metamorfoze të tmerrshme pësoi veçanërisht gruaja shqiptare.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej