Champions, sytë në Londër

Duhet të lëçisni

Vjosa Osmani: Nuk pranojmë ide që prekin kufijtë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka thënë të premten se autoritetet e këtij shteti nuk pranojnë ide që prekin kufijtë dhe e bëjnë Kosovën...

Arrestimet në Dibër për blerje votash, Rama: Njerëz pa lidhje me ne, duan të baltosin PS

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me arrestimet në Dibër për blerje votash. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama deklaron se po akuzojnë, inskenojnë kapje...

Dibër/ Topat me lekë për blerje votash, arrestohen dy militantët e PS (Film)

Një makinë me rreth 5 milionë lekë të vjetra të destinuara për blerjen e votës, është bllokuar dje nga mbështetësit e opozitës në zonën...

Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen sërish me një thirrje drejtuar administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më...

Matuidi është rikuperuar, Verrati pothuajse e sigurtë që nuk do të jetë në fushë. Me Pastoren ende me probleme, treshja e mesfushës pritet të përbëhet nga Mota, Matuidi dhe i riu Rabiot. Përpara tyre Lukas dhe Di Maria, ndërsa në majën e sulmit Ibrahimoviç dhe Kavani që do ta nisë sërish nga stoli. Mbrojtja do të përbëhet nga David Luiz, Thiago Silva, Markinjo dhe Maksuell. Kjo është situata e Paris SG, në prag të ndeshjes së sotme të Champions League, që do të luhet në Londër. Por edhe Hiding ka disa probleme me Çelsin e tij. Sezon i përfunduar për Zumën, Terri ende nuk është i rikuperuar plotësisht, ndërsa Diego Kosta do të duhet të sakrifikojën për të qenë në fushë pas një dëmtimi, ndryshe gjithçka do të mbetet në dorë të të riut Traore, i cili luajti dhe madje shënoi në fundjavë. Në mbështetje të spanjollit do të jenë Uillian, Fabregas dhe Hazard, ndërsa pas tyre si “pasqyra” Matiç dhe Mikel. Ne qendër të mbrojtjes Ivanoviç dhe Kahill, ndërsa dy “fashat” Azpilikueta i djathtë dhe Baba Rahman në krahun tjetër. Gjithçka për të mos u humbur në “Stamford Bridge”…

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Vjosa Osmani: Nuk pranojmë ide që prekin kufijtë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka thënë të premten se autoritetet e këtij shteti nuk pranojnë ide që prekin kufijtë dhe e bëjnë Kosovën...

Arrestimet në Dibër për blerje votash, Rama: Njerëz pa lidhje me ne, duan të baltosin PS

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me arrestimet në Dibër për blerje votash. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama deklaron se po akuzojnë, inskenojnë kapje...

Dibër/ Topat me lekë për blerje votash, arrestohen dy militantët e PS (Film)

Një makinë me rreth 5 milionë lekë të vjetra të destinuara për blerjen e votës, është bllokuar dje nga mbështetësit e opozitës në zonën...

Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen sërish me një thirrje drejtuar administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më...

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...