Brahimllari: Rama drejton qeveri ilegjitime, zhytur në hajdutëri

Duhet të lëçisni

Frut apo lëng, cila është mënyra më e mira për t’a konsumuar gjithë familja

E keni pyetur veten ku ndryshon të hash fruta nga të pirit atë? Të pish lëng frutash është e lehtë, por ekspertët thonë që...

Qyteti që “prodhoi” koronavirusin shënon zero raste, në Wuhan hapen pa kufizime edhe klubet e natës

Ish-epiqendra e pandemisë COVID-19, nga ku dyshohet se ka ardhur edhe koronavirusi, qyteti kinez Wuhan nuk ka raportuar asnjë rast të ri në 24...

Ikën si legena/ Tifozët “trima” sllavo-maqedonë ia mbathën, kur u afruan shqiptarët (film)

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve,...

Të shtënat me armë zjarri te “Astiri”, ky është 45 vjeçari i plagosur (foto)

Një ngjarje e rëndë ndodhi vetëm disa minuta më parë në zonën e "Astirit" në Tiranë, ku një person mbeti i plagosur me armë...

Ish-deputeti i LSI Endrit Brahimllari shprehet se Edi Rama drejton një qeveri ilegjitime.

 

Me anë të një statusi në “Facebook”, Brahimllari thotë se mungesa e Gjykatës Kushtetuese është bërë me qëllim nga Rama, në mënyrë që të vijojë të qeverisë në mënyrë të paligjshme.

Postimi i plotë

Edi Rama drejton një qeveri ilegjitime.

Me mungesën e funksionimit të institucioneve, Parlamentit, Gjykatës së Lartë dhe asaj Kushtetuese, Edi Rama vetëm thellon me tej paligjshmërinë e tij duke e dorëzuar vendin tek një grup i ngushtë oligarkesh të cilët drejtojnë çdo gjë në këtë vend.

Mungesa e funksionimit të Gjykatës Kushtetuese është bërë me qëllim nga ky Kryeministër që tani është i zhytur në hajdutëri dhe paligjshmëri.

Mosfunksionimi i Gjykatës Kushtetuese i duhet Edi Ramës që të thelloj më tej paligjshmërinë dhe hajdutërinë e tij nëpërmjet ligjeve në kundërshtim me Kushtetutën që qeveria e tij kalon në një Parlament monist dhe kllounash.

Qytetarët zhyten në varfëri ekstreme ndërsa Edi Rama dhe një grusht oligarkësh gllabërojnë qindra miliona euro konçensione klienteliste në kurriz të qytetarëve të ketij vendi.

Mungesa e sigurisë publike, mosfunksionimi i institucioneve, votimet fars dhe moniste me 30 Qershor thellojnë më tej paligjshmërinë e Edi Ramës dhe oligarkave të tij.

Më shumë shkrime

2 Komente

  1. Po si mund te quhet qeveri ilegjitime kur eshte populli ai qe I ka besuar Rames. Mosfunksionimi I gjykates kushtetuese vjen si rezultat I pengimit qe keni bere ju. Po te kishit votuar dhe miratuar reformen ne drejtesi kur duhej tani do ishte me mire.

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Frut apo lëng, cila është mënyra më e mira për t’a konsumuar gjithë familja

E keni pyetur veten ku ndryshon të hash fruta nga të pirit atë? Të pish lëng frutash është e lehtë, por ekspertët thonë që...

Qyteti që “prodhoi” koronavirusin shënon zero raste, në Wuhan hapen pa kufizime edhe klubet e natës

Ish-epiqendra e pandemisë COVID-19, nga ku dyshohet se ka ardhur edhe koronavirusi, qyteti kinez Wuhan nuk ka raportuar asnjë rast të ri në 24...

Ikën si legena/ Tifozët “trima” sllavo-maqedonë ia mbathën, kur u afruan shqiptarët (film)

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve,...

Të shtënat me armë zjarri te “Astiri”, ky është 45 vjeçari i plagosur (foto)

Një ngjarje e rëndë ndodhi vetëm disa minuta më parë në zonën e "Astirit" në Tiranë, ku një person mbeti i plagosur me armë...

Shpërthim i fuqishëm në Durrës, qyteti bregdetar “pushtohet” nga tymi

Një shpërthim i kontrolluar ka ndoodhur në ambientet e brendshme të pallatit të Kastratëve në lagjen 17 në Durrës. Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit...