Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Boris Johnson do të qëndrojë më gjatë në izolim, ka ende simptoma të koronavirusit

Nga Klodiana 0

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson do të qëndrojë në izolim pasi ende ka simptoma të Covid-19.

E premtja pritej të ishte dita e fundit e Johnson në vetë-karantinim, por ai tha se ka temperaturë dhe do të qëndrojë  i izoluar. Johnson ka vazhduar ndërkohë punën nga shtëpia ndërsa ishte në karantinë.

Mbretëria e Bashkuar u ka thënë personave me simptoma ose që kanë rezultuar pozitivë për Covid-19 që të qëndrojnë në izolim për shtatë ditë, ose më gjatë nëse ata kanë akoma simptoma. Sipas udhëzimeve tëe Organizatës Botërore të Shëndetit, personat e qeverisë duhet të qëndrojnë në izolim për 14 ditë pasi të shfaqin simptoma.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej