Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bllokohen 1,8 mln euro të falsifikuara, si u zbulua grupi i mashtruesve në Athinë

Nga Klodiana 0

Policia e Athinës ka zbuluar 1.8 milionë euro të falsifikuara në ambientet e një dyqani, i cili përdorej për aktivitet të paligjshëm.

Policia theksoi se ka zbuluar mijëra fletë letre për prodhime për prerjet 50, 100, 200 dhe 500 euro, si dhe makina për llogaritjen e parave, detektorë të falsifikuar dhe kasaforta.

Punëtorët u zbuluan pas arrestimit të dy shtetasve të huaj në Patras më 1 tetor, kur ata kërkuan nga një biznesmen 50,000 euro në prerje prej 50 euro, me premtimin për t’i kthyer pas  110,000 euro. Policia greke vijon punën për zbardhjen e rastit, ndërsa aktualisht po hetohet për lidhje  të tjetra të dyshimta.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej