Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Blendi Fevziu kapet keq me tigrin e qeverisë: Mos më bëj trimin këtu! (film)

Nga 27-shi 0

Blendi Fevziu është një gazetar që nuk para e humb toruan, por e dje e ka gjetur veten ligsht, kur ministri Arben Ahmetaj po fliste për donacionin e Bashkimit Evropian për Shqipërinë në vlerën e 50 milionë eurove.

Gazetari i ka kujtuar gjyqin e fituar nga Francesco Bechetti, të cilit tashmë shteti shqipar i detyrohet 110 milionë euro.
Por, ministri pa i bërë syri “tërr” tha se ai “s’do të marrë asnjë kokërr leku!”.

Kjo e nxori nga shinat gazetarin e mirënjohur.

Debati në studio:
Fevziu: S’më duhet mua se kush loboi!
Ahmetaj: Më duhet mua!
Fevziu: Kemi sekonda më interesante se kush loboi dhe me kë loboi…
Ahmetaj: Kur të bën Saliu të njëjtën gjë nuk ia kthen!
Fevziu: Tani se çfarë i kthej unë Saliut, nuk të përgjigjem ty fare more vesh apo jo!
Ti s’ke parë gjë hicc edhe mos bëj as trimin as të fortin këtu, të më tregosh as Saliun asnjë tjetër. Jepu përgjigje qytetarëve atje për lekët edhe mos qesh fare, sepse është situatë katastrofike.
Ka qytetarë që po rrinë pa bukë. E ndërpres fjalën dhe s’ta lë fare!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej