Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Betohet për mandatin e dytë Armando Subashi në Fier, i pranishëm edhe Ruçi

Nga Ejona 0

Është konstituar ditën e sotme Këshilli Bashkiak i Fierit, ndërsa është betuar për mandatin e dytë kryebashkiaku Armando Subashi.

Në mbledhjen e Këshillit të Bashkisë Fier është zgjedhur nëpërmjet votimit kreu i ri i këshillit të bashkisë Fier si dhe sekretarët. Bashkia e Fierit ka 51 këshilltarë, 3 prej tyre të partive opozitare që garuan në 30 Qershor, 48 nga PS.

I pranishëm në konstituim ndodhet edhe kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi deputet i zgjedhur në këtë qark në zgjedhjet e 2017.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej