Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Berlin/ Sulm terrorist gjatë maratonës, arrestohen 6 të dyshuar

Nga Klodiana 0

Policia gjermane ka arritur të parandalojë një atentat në mes të maratonës së Berlinit. Në një njoftim në “Twitter”, policia gjermane bëri të ditur se kishte ndaluar 6 persona të cilët kishin planifikuar një sulm.

Sipas faqes online të përditshmes Die Welt, personat e përfshirë mund të jenë të lidhur me Anis Amri, autor i masakrës në tregun e Krishtlindjeve, të ndodhur në dhjetor të vitit 2016 në Berlin.
Shtëpia e një prej të dyshuarve është kontrolluar mëngjesin e sotëm nga qen antikrimi të stërvitur për të zbuluar eksplozivët.

Sulmi do të kryhej me dy thika shumë të mprehta në posedim të atentatorit të dyshuar, raporton uebfaqja e gazetës gjermane. Një nga të arrestuarit vëzhgohej prej një kohe të gjatë, shkruan Bild.

/www.balkanweb.com/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej