Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Berisha largohet nga Atalanta, qëndron në Serie A

Nga Klodiana 0

Pas 3 sezoneve te Atalanta, Etrit Berisha largohet nga ekipi bergamask ku do të vij të jetë pjesë e Serie A.

Portieri i kombëtares shqiptare pranoi ofertën e Spal, skuadër e cila i plotësoi kushtin e vetëm, të jetë portier titullar.

Berisha u transferua nga Atalanta te Spal në formë huazimi me të drejtë blerje nga Spal në fund të sezonit. Berisha e kishte të pamundur të konkurroj Gollin te Atalanta duke marrë këtë vendim të rëndësishëm për karrierën e tij.

Pas Lazios dhe Atalantas, Spal është ekipi i 3-të në Serie A për Berishën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej