Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Befason Juventus, Andrea Pirlo trajner i ri i bardhezinjve

Nga Klodiana 0

Duke filluar nga sezoni i ardhshëm, Andrea Pirlo do të jetë trajneri i Juventus U23, teksa do të zëvendësojë trajnerin Fabio Pekia. “Sky Sport” ka publikuar lajmin, duke zbulon se negociatat mes palëve kanë përfunduar.

Ish-mesfushori italian ka gati 2 vite që ka marrë licencën e trajnerit dhe do të fillojë kështu karrierën e re në stolin bardhezi. Kujtojmë që pjesë e Juventus U-23 është edhe sulmuesi i Kombëtares Xhakomo Vrioni.

 

Ndihmës i tij në stol do të jetë Roberto Baronio. Ky i fundit  ka shumë më shumë përvojë sesa Pirlo, pasi ka trajnuar Italia U-19, Breshan dhe të rinjtë e Napolit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej