Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bebe Rexha është pro-abortit, proteston në Alabama

Nga Klodiana 0

Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha ka zgjedhur një mënyrë mjaft interesante për të protestuar kundër ligjit të ri në SHBA, ku ndalon abortimin e foshnjeve në faza të ndryshme të jetës.

Ajo publikoi në InstaStory një shkrim, përmes së cilit potenconte se edhe ajo është pro abortit legal.

“Derisa një bebe të vijë nga trupi i një mashkulli, një opinion për abortin nuk duhet të vije nga goja e tij”, ka shkruar Rexha në InsatStory.

Në një koncert të mbajtur pikërisht në Alabama, Bebe Rexha në prani të fansave ngrit një fanellë me mbishkrime pro-abort. “Vagina ime, zgjedhja ime. Faleminderit Alabama. Ju më emocionuat. Faleminderit”, ka shkruar ndër të tjerash 28-vjeçarja.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej