Bayern “shtyp” Barçën, Juve me tjetër fytyrë në Champions. Lukaku “shpëton” Chelsea-n (golat)

Duhet të lëçisni

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

U luajtën sot ndeshjet e para të fazës së grupeve të Champions League. Bayern Munchen kishte përballë Barcelonën dhe u tregoi katalanasve se tashmë janë një skuadër normale dhe kanë shumë punë për të bërë.

Bavarezët fituan me shifrat 0-3 në “Camp Nou”, duke e dominuar gjithë ndeshjen dhe gjetur një Ter Stegen në super formë, por vetëm ai nuk mjaftonte. Muller shënoi fillimisht pas 34 minutash lojë, ndërsa në pjesën e dytë Lewandowski shënoi edhe dy gola për të mbyllur gjithçka.

Ndërkohë, Juventusi duket në superformë në Champions League. Bardhezinjve u mjaftoi vetëm një pjesë për të mundur Malmon në Suedi me shifrat 0-3, falë golave të Alex Sandro, Dybala dhe Morata. As Chelsea nuk la vend për surpriza.

Romelu Lukaku ishte sërish shpëtimtar i tyre, duke shënuar në të 69-ën dhe vulosur fitoren minimale ndaj Zenit. Ndeshje shumë e bukur në Spanjë mes Villarreal dhe Atalantës, teksa në fund dy skuadrat u detyruan të ndajnë nga një pikë, pas barazimit 2-2. Gjimshiti u zëvendëua pas 61 minutash lojë.

Në ndeshjet e tjera, Benfika dhe Dynamo Kyiv u mbyll me fitoren minimale të ukrainasve. Në barazim pa gola u ndalën Lille dhe Wolsburg, me gjermanët që luajtën nga minuta e 63 me një lojtar më pak prej të kuqit të Brooks.

/ABC/

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Erdogan pret si mik Vuçiçin, flasin edhe për Kosovën (foto)

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është takuar në Stamboll sot me homologun e tij turk, Tayip Erdogan. Siç bëjnë të ditura kanalet zyrtare të informimit...