Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Bashkohuni me ne, mos rrini në kafene!”, nuk ka pushim për studentët (film)

Nga Klodiana 0

Studentët e të gjithë fakultetëve në Tiranë kanë nisur marshimin e tyre rrugëve të kryeqytetit këtë të dilë duke protestuar sot sërish në ditën e pestë të protestës së tyre para ministrisë së Arsimit.

“Bashkohuni me ne, mos rrini në kafene! Bashkuhuni me ne, mos rrini në kafene! janë thirrjet e studentëve nëpër rrugët e Tiranës, ku përshëndeten nga shumë qytetarë.

Ato nuk pranojnë negociata dhe as dialog me ministren e Arsimit, ndërkohë që kërkojnë me ngulm plotësimin e kërkesave të tyre.

Studentët kanë bërë vazhdimisht thirrje “Jo politikë!” “Jo politikë!, duke mos kërkuar që protesta e tyre të poltizohet.

Ndërkohë që protestës së sotme i janë bashkuar dhe studentë nga qyteti i Shkodrës.

Protesta e studenteve

Posted by Fax News on Sunday, December 9, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej