Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha: Beteja jonë, të mbahen sa më shpejt zgjedhjet e parakohshme

Nga Klodiana 0

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka folur shkurtimisht për gazetarët pas takimit që pati me ambasadorin e BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca.

Basha u shpreh se me ambasadorin e BE diskutuam gjerësisht për Reformën Zgjedhore.

“Gjithë beteja jonë është që të mbahen sa më shpejt zgjedhjet e parakohshme, kjo është rruga e vetme që shqiptarët të zgjedhin qeverisjen e tyre. Kriza ekonomike është produkt i krizës politike, KÇK-ja sot në qeveri është kryeministri dhe qeveria. Nuk ka ndryshuar asgjë në prioritetet tona, zgjedhjet parlamentare dhe ato lokale duhet të mbahen në të njëjtën ditë. Nuk është lista e dëshirës së Lulzim Bashës dhe Partisë Demokratike, kjo mund të bëhet vetëm përmes zgjedhjeve të lira. I gjithë fokusi ynë është që procesi i Integrimit të vendit, të kalojë paralelisht me reforma në vendin tonë, dhe me zgjedhje të lira për qytetarët”, u shpreh Basha.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej