Basha: Ahmetaj më i besuari i bandës së Edi Ramës

Duhet të lëçisni

Biberaj dënon gjuhën e Ramës ndaj Francës: Nuk e kam parë ndonjëherë në jetën time aq rëndë (Film)

Aleksandër Biberaj, anëtar i Këshillit Kombëtar të PD ka dënuar gjuhën e ashpër të kryeministrit Edi Rama për Francën lidhur me çështjen e vaksinimit. I...

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit, Ljoro Nrekiq. Mësohet se në pranga kanë rënë edhe katër punonjës të tjerë të administratës. Bëhet me dije se...

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, zbulohet sms-ja

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçe. Raportohet se avokati i Shullazit është kërcënuar me sms. Rasti është denoncuar nga vetë ai në policinë e...

Pandemia, 5,172 raste aktive me koronavirus në Kosovë

5,172 raste aktive me koronavirus janë aktualisht në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është...

 

Kryetari i PD-së: Rama bëri kurban Shkëlqim Canin për të mbuluar vjedhjen e 400 milionë dollarëve në tatime dhe dogana

Kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, i vlerëson ndryshimet në qeverinë Rama si një  mundësi e re për promovimin e vjedhjes dhe hajdutërisë së qeverisë.  Basha tha pak minuta pas shkarkimit të Shkëqlim Canit nga detyra e ministrit të Financave se Rama e bëri kurban atë, për të mbuluar vjedhjen e 400 milionë dollarëve në tatime dhe dogana. Basha theksoi gjtihshtu se me caktimin e Arben Ahmetajt Rama garantoi vazhdimësinë e plaçkitjes së shqiptarëve.

“Ahmetaj është ndër më të besuarit e bandës plaçkitëse të Edi Ramës. Ai ka feksur me landfillin e Elbasanit nga ku vidhen 10 mijë euro para publike në ditë, dhe ka shkëlqyer si ndërmjetësi i pazarit të fshehtë, të paligjshëm dhe korruptiv për mega-aferën Skavica. Rama dekoroi sot dhe modelin e koncesioneve korruptive në shëndetësi, një prej vjedhjeve më të mëdha në historinë e vendit ku u ndanë mbi 338 milionë euro me miqtë dhe klientët e tij. Si zv.ministre e Shëndetësisë zonja Konomi ka qenë një punëtore e palodhur në këtë skemë të madhe zhvatje. Për këtë kontribut ajo shpërblehet nga Rama duke u emëruar Ministre e Ekonomisë. Mesazhi i Ramës është i qartë. Vidh, bëhesh deputet dhe ministër. Vidh më shumë, Edi Rama të beson financat, të beson ekonominë e vendit. Këto arnime korruptive pasqyrojnë vetëm interesat financiare të Edi Ramës. Ato do ta thellojnë edhe më tej rekordin e vjedhjes, varfërinë dhe krizën që janë produktet e vetme të kësaj qeverie. Ndryshimi i vërtetë nis me largimin e Edi Ramës dhe bandës së tij plaçkitëse”, tha Basha.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Biberaj dënon gjuhën e Ramës ndaj Francës: Nuk e kam parë ndonjëherë në jetën time aq rëndë (Film)

Aleksandër Biberaj, anëtar i Këshillit Kombëtar të PD ka dënuar gjuhën e ashpër të kryeministrit Edi Rama për Francën lidhur me çështjen e vaksinimit. I...

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit, Ljoro Nrekiq. Mësohet se në pranga kanë rënë edhe katër punonjës të tjerë të administratës. Bëhet me dije se...

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, zbulohet sms-ja

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçe. Raportohet se avokati i Shullazit është kërcënuar me sms. Rasti është denoncuar nga vetë ai në policinë e...

Pandemia, 5,172 raste aktive me koronavirus në Kosovë

5,172 raste aktive me koronavirus janë aktualisht në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është...

Mitsotakis merr dozën e dytë të vaksinës

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka marrë dozën e dytë të vaksinës, mëngjesin e kësaj të hëne. Kryeministri u vaksinua në spitalin “Attikon” pak pas orës...