Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Barcelona-Çelsi/ Perlë nga Rakitiç, kroati ngushton shifrat për katalanasit (Film)

Nga Klodiana 0

Barcelona dhe Çelsi luajnë mes tyre, një miqësore në Japoni, në turin para-sezonal që po zhvillojnë, ndërsa kryejnë edhe përgatitjet për edicionin e ri.

Në stadiumin e qytetit të Saitamas, për katalanasit do të luajë për herë të parë Antuan Grizman, teksa do ta nisë si titullar, ndërsa ekipi i Lampard do të provojë me emra të rinj të befasojë.

 

LIVE | Barcelona-Çelsi 1-2

GOL:  Rakitiç 91′ / Abraham 34′, Barkli 81′

Rakitiç 91′

Barkli 81′

Abraham 34′

 

Barcelona: Ter Shtegen, Serxhi Roberto, Pike, Umtiti, Zhordi Alba, Buskets, Puig, Oriol Buskets, Kolado, Grizman, Dembele. Trajner: Ernesto Valverde.

Çelsi: Arrizabalaga, Emerson, David Luiz, Kristensen, Azpilikueta, Zhorzhinjo, Kovaçiç, Pedro, Maunt, Pulisiç, Abraham. Trajner: Frenk Lampard

/Panoramasport

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej