Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Banorët e Levanit në protestë: Ujë paguajmë dhe ujë nuk kemi (Film)

Nga 27.al 0

Banorët e Levanit dhe fshatrave përrreth kanë dalë sot në protestë për shkak të mungesës së ujit të pijshëm.

Ata shprehen se e paguajnë më shumë se 2 mijë lekë të reja ujë në muaj, por ai që vjen në banesat e tyre nuk është i pijshëm për shkak të pranisë së madhe të ndryshkut.

“Këtu ka 6 vite dhe nuk është bërë asnjë invetim, paguajmë ujë dhe blejmë ujë për të pirë. Uji vjen gjithë ndryshk, na çojnë vetëm një gjysmë ore gjumë, paguajmë ajrin, se uji nuk na vjen”, shprehet një prej banorëve.

“Po na ndajnë si në kohën e Enverit, ne nuk jemi në Dragobi, jemi vetëm 8 kilometra larg qytetit të Fierit. Taksat a na i kanë marrë, ujë paguajmë dhe ujë nuk kemi. Ku është shëndetësia e Fierit, pse na trajtojnë si në Orosh të Mirditës, ne jemi Levan, nuk jemi në Dragobi”, shprehet një prej qytetarëve.

Banoret proteste per ujin ne Levan

Publiée par Fax Web sur Lundi 16 septembre 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej