Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Banorët e Astirit marshojnë drejt Policisë, kërkojnë lirimin e Klevis Balliut (Film)

Nga Klodiana 0

Pas arrestimit të disa prej banorëve të “Astirit” dhe ish-deputetit Klevis Balliu, protestuesit e Unazës së Re dhe janë nisur drejt Drejtorisë së Policisë për të kërkuar lirimin e të arrestuarve.

Ish-deputetja e PD Albana Vokshi, e pranishme në këtë marshim u shpreh se “sa më shumë që zgjat qëndrimi i tij në pushtet, aq më i hidhur do të jetë fati i tij, siç ka qenë fati i çdo diktatori”.

“Klevis Balliu, sot është më i vendosur se dje. Të gjithë arrestuarit janë më të fortë dhe më të vendosur se dje. Unë ju falënderoj për rezistencën tuaj, dhe ftoj çdo qytetarë të Shqipërisë që të ngriheni për të rrëzuar këtë qeveri. Provokimi që bëri Rama duke urdhëruar dhunë ndaj grave dhe arrestimin e 4 banorëve, ai ka provokuar edhe Partinë Demokratike. Ne nuk do të heshtim, ne do të protestojmë bashkë me ju. Sa më shumë që zgjat qëndrimi i tij në pushtet, aq më i hidhur do të jetë fati i tij, siç ka qenë fati i çdo diktatori, tha Vokshi.

 

Save

Share

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej