Baldushk/ Rama: Bashkitë me fermerët të planifikojnë pika grumbullimi për prodhimet (film)

Duhet të lëçisni

Leonardo DiCaprio bën sërish thirrje që Lumi Vjosa të shpallet Park Kombëtar

Aktori i Hollywood-i, Leonardo DiCaprio ka reaguar sërish disa orë më parë dhe këtë herë ka bërë thirrje përmes Twitter, duke kërkuar shpalljen e...

Nuk kapën skafistin që do dërgonte 55 sirianë në Itali, gjykata lë në burg rojet bregdetare në Vlorë

Pesë rojet bregdetare të arrestuara në Vlorë për rastin e 55 sirianëve janë lënë në burg nga gjykata ditën e sotme. Rojet bregdetare akuzohen për...

Aksident i trefishtë në superstradën Lezhë-Shkodër, katër të plagosur

Një aksident i trefishtë automobilistik mësohet të ketë ndodhur në superstradën Lezhë-Shkodër tek kryqëzimi i fshatit Kakarriq. Në këtë kryqëzim u përplasën automjetet me...

Sondazhi: Gjysma e europianëve të pakënaqur me masat e marra kundër Covid në BE

Nga Chantal da Silva, euronews Sipas një sondazhi, pothuajse gjysma e europianëve janë të pakënaqur me masat që kanë marrë vendet e BE-së në përgjigje të...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se bashkitë të hyjnë në bashkëpunim me fermerët sipas zonave pasi është i nevojshëm bashkimi i fermerëve në mënyrë që mbështetja nga shteti të jetë më e plotë.

Rama ka zhvilluar një bashkëbisedim me një familje fermerësh në fshatin Baldush të Tiranës, ku ishte i pranishëm edhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri

Bashkitë të hyjnë në bashkëpunim me fermerët sipas zonave. Në qoftë se po themi këtu në këtë zonë mungon një pikë grumbullimi, e cila duhet të ketë kushtet e veta. Të bashkohet bashkia me fermerët e interesuar dhe të bëjnë një projekt aplikimi. Duke qenë bashkia brenda ka më shumë garanci në kuptimin financiar megjithëse janë kredi të garantuar nga shteti. Nuk është më kurse në Greqi hidhi këtu dhe bëj sera.

Është një gjë më e strukturuar. Këtë e kemi përgatitur. Ka filluar të bëhet nga individët. Janë mbi 300 raste që kanë treguar se kjo funksionon. Bashkia të vijë këtu dhe të thotë ja kush është ideja. Në qoftë se ke pikë grumbullimi, vjen direkt tjetri dhe merr me sasi dhe jo me trasta”, tha Rama.

ERTV Live 😀

Publiée par Edi Rama sur Mardi 4 avril 2017

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Leonardo DiCaprio bën sërish thirrje që Lumi Vjosa të shpallet Park Kombëtar

Aktori i Hollywood-i, Leonardo DiCaprio ka reaguar sërish disa orë më parë dhe këtë herë ka bërë thirrje përmes Twitter, duke kërkuar shpalljen e...

Nuk kapën skafistin që do dërgonte 55 sirianë në Itali, gjykata lë në burg rojet bregdetare në Vlorë

Pesë rojet bregdetare të arrestuara në Vlorë për rastin e 55 sirianëve janë lënë në burg nga gjykata ditën e sotme. Rojet bregdetare akuzohen për...

Aksident i trefishtë në superstradën Lezhë-Shkodër, katër të plagosur

Një aksident i trefishtë automobilistik mësohet të ketë ndodhur në superstradën Lezhë-Shkodër tek kryqëzimi i fshatit Kakarriq. Në këtë kryqëzim u përplasën automjetet me...

Sondazhi: Gjysma e europianëve të pakënaqur me masat e marra kundër Covid në BE

Nga Chantal da Silva, euronews Sipas një sondazhi, pothuajse gjysma e europianëve janë të pakënaqur me masat që kanë marrë vendet e BE-së në përgjigje të...

Aksident në aksin Lezhë-Milot, makina përplas 15-vjeçarin, shoqërohet shoferi

Një minoren ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një makinë në Lezhë. Sipas informacioneve zyrtare, në aksin rrugor Lezhë-Milot, mjeti tip “Volkswagen” me...