AUTHOR NAME

27-shi

2447 POSTIME
0 Komente

Milan, Baloteli tjetër bllof

“Ky Milan nuk është i aftë të fitojë 9-10 ndeshje në radhë”, ka thënë Mihajloviç, por humbja ndaj Sasuolos ka ardhur pikërisht atëherë kur...

Neimar, dhurata 200 milionëshe për Pep

Guardiola nuk mundi ta kishte në skuadër sulmuesin brazilian Neimar, pasi me mbëritjen e këtij të fundit tek Barcelona, trajneri katalanas u transferua tek...

Vllaznia në pikë të hallit

Sezonet e fundit e kanë shoqëruar Vllazninë me probleme të mëdha, por duket se këtë rradhë konkurencën për të mbijetur në Superiore e ka...

Pak raki Dardhe dhe shuhen dasitë partiake

Duhej vetëm një largim i shkurtër nga Tirana drejt Dardhës, malësisë së Korçës dhe shuhen të gjitha dasitë mes partive politike, pushtetit dhe opozitës. Ato...

Flamurtari, braktisur edhe nga Allahu

Flamurtari është kthyer në një thes i shpuar, që mbushet dhe rimbushet me para dhe asnjëherë nuk peshon. Skuadra vlonjate është ndërtuar fillimisht me...

Ronaldo tmerron Romën

Një ndeshje stërvitore e Real Madrid ndaj Selta Vigos së vendit të pestë në Primera Division. “Los Blancos” kanë fituar 7-1 dhe katër here...

Derbi i Londrës lahet në gjak

Ndeshja midis Totenhamit dhe Arsenalit, derbi më i ashpër i Londrës ka filluar pas tensionesh në rrugët që të çonin në stadiumin e Spërsave,...

Teuta rigjen Europën…

Nëse kampionati do të përfundonte sot, Teuta do të ishte skuadra që nuk do të pushonte në verë për hir të Europa League, ndërsa...

Leo Mesi, katalanas deri 35 vjeç

Drejtuesit e Barcelonës kanë vendosur që në muajt e ardhshëm të bëjnë rinovimin e kontratës së disa futbollistëve të cilësuar të rëndësisë së veçantë....

Ja çfarë rrezikon Elis Bakaj

Tirana me 10 futbollistë menjëherë pasi u kthye nga dhomat e zhveshjes për të luajtur pjesën e dytë është vetëm seria e parë e...

Latest news

Peru/ Restaurohet ura Inka e prishur gjatë pandemisë (film)

Ura e mirënjohur Q'eswachaka Rope Bridge, e cila është një urë antike e kulturës Inka ishte prishur dhe kishte rënë mbi ujërat e lumit...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...