AUTHOR NAME

27-shi

2510 POSTIME
0 Komente

Lacio, largohen italianët e fundit

U deshën plot 15 vjet që të ndodhte sërish. Asnjë skuadër italianë në çerekfinalet europiane… janë zhdukur të gjithë. Dhe mbi të gjitha janë...

Largohet Tudor, përfundon ankthi i Kaçes

Duket se me ndërrimin e trajnerit te PAOK-ut ka përfunduar edhe ankthi i Ergys Kaçes. Mesfushori ynë nuk ka qenë shumë i preferuar nga...

Ranieri, ofertë Totit tek Leiçester

Tashmë nuk kanë mbetur dilema. Françesko Toti nuk ka më të ardhme tek Roma, nëse nuk heq dorë nga fusha e lojës. Por megjithëse...

Besnik Hasi në fije të perit…

Për Besnik Hasin duket se kanë përfunduar kohët e arta në krye të Anderlehtit. Ish-mesfushori i Kombëtares tonë, dikur i konsideruar si hero nga...

Iker Kasijas… koha mbaroi

Iker Kasijas nuk ka më asnjë ngjashmëri me atë që luante dikur për Realin e Madridit dhe në Portugali ku aktivizohet aktualisht kanë filluar...

Anti-Juve, Reina ulërima nga Napoli

Portjeri i Napolit, Pepe Reina, është entuziazmuar aq shumë nga goli i tretë i Bajernit, i shënuar nga ish-shoku i tij i skuadrës, sa...

Ja goli i rregullt i Moratës, Juventus është vjedhur

Ky është momenti i golit të shënuar nga Morata dhe anuluar nga arbitri suedez, Erikson, në ndeshjen e mbëmshme në “Alianz Arena”. Duket qartë...

Arbitrat, komplot kundër italianëve

Marrota nuk e përmban veten dhe e gjen menjëherë pas ndeshjes njeriun që e eleminoi Juventusin nga Champions League. Drejtuesi i klubit bardhezi e...

Çudia e FSHF-së, Lika u dënua pa qenë në fushë

Komisioni i Etikës në FSHF nuk bën asnjëherë një punë të rëndësishme, ndërsa me një nga masat e pakta që mori edicionin e shkuar...

Zbulohet hajmalia e Leiçesterit

Hajmalia e Leiçester, skuadrës angleze që po çudit botën është një murg budist, i cili prej tre sezonesh e ndjek rregullisht ekipin që po...

Latest news

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...