AUTHOR NAME

27-shi

2510 POSTIME
0 Komente

Mania e uniformave…

Uniformat e reja të Kombëtares, ato me që do të prezantohemi në Euro 2016 kanë filluar të kthehen në mani. Janë të personalizuara, vërtet...

Futbolli në zi, shuhet Johan Krujf

Një legjendë është larguar përgjithmonë nga bota e të gjallëve, duke lënë pas historinë e tij të madhe. “Mësuam për vdekjen e Krujf. Fjalët...

Ronald Gërçaliu, një austriak në Tiranë

Në prag të miqësores së të shtunës në Vienë, kujt tjetër mund t’i referohesh veçse Ronald Gërçaliut. Dhe e përditshmja austriake “APA” i ka...

T’i kushtosh Ronaldos një pjesë të trupit…

  Kjo ishte ideja e çmendur e një tifozi personal të sulmuesit të Real Madridit, Kristiano Ronaldo, i cili mbi të gjitha është italian. Quhet...

UEFA injoron terrorin: “Nuk do të ketë dyer të mbyllura”

Sulmet e përsëritura terroriste nëpër Europë kanë vënë sërish në dyshim mbarëvajtjen normale të evenimentit më të rëndësishëm të verës, kampionatit Europian që do...

Shpresat e Redi Jupit, të shpresosh pas 32 vjetësh

Më në fund, kjo përfaqësuese Shpresa, që aktualisht drejtohet nga Redi Jupi, është skuadra më shpresdhënëse, e cila të bën të besosh se Kombëtarja...

Kupa e Shqipërisë/ Shorti favorizon elitën

Eshtë hedhur sot shorti që përcakton çiftet gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë dhe në letër duhet se goglat kanë favorizuar skuadrat që po kalojnë...

De Biazi me nerva: “Kampionatin e shoh edhe nga Italia”

Dikush ia ka prishur qejfin trajnerit të kombëtares tonë, Xhani de Biazi, aq sa në konferencën për shtyp të disa minutave më parë, shpesh...

Ndalon Barcelona, Vijareal bën “remontada”

Perfundon te 12-ta numri i fitoreve rresht të Barcelonës në Primera Division, pasi janë ndalur më në fund me një barazim 2-2 nga Vijareal....

“San Higuain”, ndërsa Torino viktimë e fatkeqësisë së Mynihut

Për skuadrën e Sarit është e ndalur të bëj hapa fals, pasi për të ndjekur Juven nuk mund të jesh ndryshe, përveçse perfekt. Ndoshta...

Latest news

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...