AUTHOR NAME

27.al

6196 POSTIME
0 Komente

Edi Rama i jep besën John Kerry-t

Edi Rama dha fjalën. Brenda muajit mars do të ndodhin ndryshimet kushtetuese në lidhje me reformën në drejtësi. Këtë deklaratë ai e kreu në...

T’…ifsha gjeneratën

Nga Enkel Demi Nuk besoj se do e kisha dëgjuar Babastars me “High 3”, nëse ajo vajza eurosocialiste nuk do të ishte bërë virale në...

“Doktori nuk deshi vetë”!

Nga Mero Baze Lulëzim Basha po provon të shkojë në një takim të rëndësishëm i pashoqëruar nga Sali Berisha, por me një grup deputetësh që...

Stadio fitojnë festivalin e Sanremos

Mbyllet Festivali 66 i Sanremos. Triumfi i takon grupit Stadio me këngën “Un giorno mi dirai”. Në vendin e dytë Francesca Michielin, një nga...

Gara e madhe për t’i bërë qokën Amerikës

Nga Mentor Kikia Meqë e kërkuan me këmbëngulje amerinakët, iu vunë punë shpejt e shpejt, sa pa ardhur sekretari Kerry. Madje u zunë kush të...

Partizani fiton Kupën e Shqipërisë për Shpresat

Lojtarët U19 të Partizanit kanë festuar fitoren e Kupës së Shqipërisë, pas përballjes me Tiranën. Finalja përfundoi me rezultatin 2-1 dhe u luajt në stadiumin...

Ujësjellësi i Tiranës ia fut me top!

Dy fatura në një derë, diferenca 77 mijë lekë Arben Shytaj ka një aktivitet privat në Tiranë dhe është pagues i rregullt i ujit. Ai...

Kur arrat i thyen Çajkovski. Foto LSA / Malton Dibra

Prova gjenerale e baletit "Arrëthyesi" në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit. Premiera do të jetë të djelën në orën 19.00

Një letër dashurie për Lulin

Nga Enkel Demi Kur Lulit i ikte zëri në tubim ose shkonte në notat e larta të një këngëtari lirik, castrato pati shumë njerëz që...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...