AUTHOR NAME

27.al

6140 POSTIME
0 Komente

Mimi Kodheli: Sa e rrezikuar është Shqipëria nga ISIS dhe PS nga Ben Blushi

Mimi Kodheli, ministrja e Mbrojtjes në një intervistë në Shih Programin, në TVSH flet për rrezikun e ISIS në botën shqiptare. Rrëfen sfidat e...

“Lolita”, më e bukura në botë është…

Në Google ajo cilësohet si “vajza e vogël më e bukur në botë”. Është vetëm 10 vjeç dhe ka nënshkruar tashmë dy kontrata të...

Për bukën e gojës. Foto LSA / Malton Dibra

Interesimi i mediave për takimin e kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta me eurodeputetët, Knut Fleckenstein dhe Eduard Kukan.

Aktori bëhet baba në moshën 90 vjeç

Raffaele Pisu është 91 vjeç. Dikur në vitet ’50 - ’60 ka qenë një aktor mjaft i njohur në Itali, veçanërisht në teatër, por...

PD kërkon të martohet me Feriden

Nga Enkel Demi Arben Ristani ka ripërsëritur në Ora News idenë se Partia Demokratike është e hapur për një koalicion më të gjerë duke ftuar...

Luti ka të drejtë të hënën, unë të djelën

Nga: Enkel Demi Të hënën e shkuar Lutfi Dervishi publikoi një vëzhgim të shkurtër, i cili ishte nga ato gjërat e këndëshme, por që rrëfejnë...

Me kohë të pjesshme

Nga Lorenc Vangjeli Brenda partisë së tij dhe publikisht, të gjithë e quajnë Ramën artist për shkak të profesionit të tij si piktor. Në një...

Ermira Babaliu: Problemi është imoraliteti

Ermira Babaliu, këngëtarja e njohur ka reaguar në rrjetin social pas shkrimit të Enkel Demit “Morali i lapërdhisë”. Ajo ka bërë një koment të...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...