AUTHOR NAME

27.al

5606 POSTIME
0 Komente

Morali i lapërdhisë

  Nga Enkel Demi   Ajo është një vajzë që thotë se është këngëtare. Nuk e njihja këtë artiste, madje fotot e saj i pashë këto ditë...

Jeta osh qef, por shkolla nuk osh qef

  Nga Mentor Kikia Një ngjarje e fundit na riktheu edhe njëherë në skenë problemin e madh të rregullit dhe disiplinës në shkollën tonë. Një mësues...

Kontrabanda e alkolit në Arabinë Saudite

Vesi del me shpirtin. Kështu thotë një fjalë e Shqipërisë së Mesme. Por, në disa vende të botës ta mëkosh vesin do të thotë...

Gazmend Kapllani: Minifunde, Coca-Cola, mirëqenie

Gazmend Kapllani botohet në Itali me aventurën e refugjatit në Greqi Në vitin 1991, përfunduan 45 vjet diktaturë klaustrofobike, mijëra shqiptarë kaluan përtej kufirit grek...

Krimi, sfidë shtetit

Nuk ishte përplasje fisesh, por luftë mes bandash kriminale. Tmerri i një nate më parë në Elbasan, ku mu pranë rrugës kombëtare lëshohen mbi...

Seria A, Napoli dhe Juventus thyejnë rekorde

Napoli dhe Juventus thyejnë rekorde të vendosura më parë për numrin e fitoreve rresht. Skuadra e Sarri-t arriti të fitojë në Romë ndaj Lazio-s,...

Latest news

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...