Autor: 27.al

OpEd / Nga 27.al -

Nuk është me inat, por me takat

Nga Lorenc Vangjeli Nëse një i huaj vjen për herë të parë në Tiranë ditën e enjte dhe “Guida turistike” i shërben punimet e Kuvendit si “një atraksion turistik”, me…

Foto dite / Nga 27.al -

N’gëzime! Foto LSA / Malton Dibra

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, ministri i Jashtëm i Austrisë, Sebastian Kurz dhe ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, gjatë ceremonisë së nënshkrimit të një marrëveshje…

Floktore / Nga 27.al -

Kush është kush?

Videoja virale që nuk mund të mos e duash Kush është kush? Kur babai i kësaj vajzës së vogël 16 muajshe vendos syzet për t’i ngjarë vëllait binjak identik, bebja…

Rrokull botës / Nga 27.al -

Bashar Al Assad-it i ka rënë zia

Diktatori Bashar Al Assad është në zi, por jo për 260 mijë viktimat e shkaktuara deri më tani në konfliktin sirian. Nëna e presidentit sirian, Bashar Al Assad, Anisa Makhlouf,…

Floktore / Nga 27.al -

Jo të gjithë kanë fatin e Baba Takut

Ish-i dashuri i Madonna-s dënohet me 1 euro “Vendosini KO nesër kur të shkoni të votoni, për të ruajtur Francën tonë vëllazërore!!!”. Vetëm sepse ka publikuar në rrjetet sociale këtë…

Këndonjësit / Nga 27.al -

Kalërimi i vdekjes

Nga Enkel Demi Në të gjitha besimet monoteiste vdekja konsiderohet kalim në një jetë tjetër, vazhdimësi, dëlirësi në shumë raste. Shqiptarët besimpakë dhe në shumicën dërrmuese ateistë, paganë ose bestydë…