AUTHOR NAME

27.al

5934 POSTIME
0 Komente

Shpërblimi grek në Ksamil për Dulen, Damianin dhe Edin

Vangjel Dule është deputet i Bregut apo i Himarës. Kështu e menduan shqiptarët e Qarkut të Vlorës se duhej bërë dhe ia dhanë besimin....

Demonët e marrëveshjes dhe tymnaja e Koalicionit të Madh

Nga Klodian Tomorri Sa herë që interesa të caktuara duan të sulmojnë marrëveshjen politike mes Ramës dhe Bashës, rikthehet në skenë e njëjta muzikë; Grand...

Sikur shqiptari ta donte shqiptarin, sa shqiptari do grekun?

Në katër vjet u ngjirën për shqiptarinë me fjalime patetike dhe me thirrje “O sa mirë me qenë shqiptar!” në stadiume futbolli. Organizuan fushata kuq...

Të humbësh duke fituar thellë

Nga Enkel Demi Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka një rritje të jashtëzakonshme në këto zgjedhje që sapo lamë pas. PDIU-ja e Shpëtim Idrizit ka...

Luli e kënaqi…

Nga Enkel Demi Është ende shpejt për të arritur në përfundime të plota për zgjedhjet e së djelës, por një gjë mund të thuhet qysh...

Më kujtohet…

Nga Ylli Demneri Më kujtohen militantët e Partisë duke përgatitur qendrën e votimit deri vonë në darkë. Sillnin sixhade, qilima, vazo me lule, mbulesa tavolinash,...

Skandal/ Europarlamentari grek thirrje në Bruksel për ankesimin e Shqipërisë së Jugut

“Shoqata Kombëtare e Epirit të Veriut 1914” dhe eurodeputeti Notis Marias kërkojnë helenizimin e qyteteve shqiptare. Ndërkohë që qeveria greke reagon për çdo rast, kur...

Hap dyert edicioni i dytë i Festivalit Ndërkombëtar të Jazz-it dhe Verës

Në skenën me qiell të hapur plot pluhur yjesh në Porto Palermo, do të rrugëtojnë artistë të skenës së Jazz- it ndërkombëtar Nga Elsa Ymeri “Toka bën...

Sondazhet, instrumenti për të vjedhur zgjedhjet

Ka një lajm të mirë. Qysh nga dita e djeshme sosën sondazhet e opinionit publik. Tashmë na presin vetëm zgjedhjet e së djelës dhe...

Kur gishti fsheh hurin dhe druri tregon hënën

Nga Lorenc Vangjeli Përfundimisht, në javën e fundit të saj, fushata e kësaj radhe demonstrohet mediokre. Dhe nëse kjo fjalë tingëllon e rëndë, përcaktimi se...

Latest news

Arrestohen 2 persona për kultivim kanabisi, procedohet kryetari i fshatit Çorrotat në Berat

Dy persona kanë rënë në pranga për kultivim të bimëve narkotike. Në pranga kanë rënë A.P., 41 vjeç dhe D.H., 36 vjeç, të dy banues...

Gjendet trupi i 13-vjeçares që u mbyt në lumin Buna

Prej katër ditësh në kërkim është gjendur trupi i 13-vjeçares që humbi jetën në lumin Buna. Ngjarja ndodhi në afërsi të fshatit Oblikë të njësisë...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Policia vijon monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu bëjnë me dije se...

Pas trafikut të rënduar, 5 makina përfshihen në aksident në Lezhë

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Lezhë. Pesë makina janë përplasur njëra pas tjetrës, ndërsa nuk dihet nëse ka të lënduar. Kujtojmë se ditën...

2 shtete futen në listën e zezë të Zvicrës, zbuloni nëse bën pjesë Shqipëria dhe Kosova

Qeveria federale ka publikuar sot një listë të re e cila tregon se cilat shtete konsiderohen vende me rrezik për Zvicrën. Me këtë rast...