Autor: 27.al

OpEd / Nga 27.al -

Me kohë të pjesshme

Nga Lorenc Vangjeli Brenda partisë së tij dhe publikisht, të gjithë e quajnë Ramën artist për shkak të profesionit të tij si piktor. Në një vend normal, qoftë dhe në…

Kalitje / Nga 27.al -

Leicester, Hirushja e Premier League

Leicester City është hirushja e Premier League. Pasi ka mundur 1-3 edhe Manchester City në fushën e këtij të fundit, tashmë skuadra e vogël kuotohet si favorite për të dalë…

Telegrama / Nga 27.al -

Në postën e Dondal Lu ka një letër

Eduart Ndocaj: Po kërcënohem nga njerëz me pushtet   Deputeti socialist, Eduard Ndocaj ka thënë se është kërcënuar nga vëllai i ish-deputetit, Arben Ndoka, madje ai këtë hall ia ka…

Këndonjësit / Nga 27.al -

Morali i lapërdhisë

  Nga Enkel Demi   Ajo është një vajzë që thotë se është këngëtare. Nuk e njihja këtë artiste, madje fotot e saj i pashë këto ditë në rrjet. Nuk…

OpEd / Nga 27.al -

Jeta osh qef, por shkolla nuk osh qef

  Nga Mentor Kikia Një ngjarje e fundit na riktheu edhe njëherë në skenë problemin e madh të rregullit dhe disiplinës në shkollën tonë. Një mësues në Durrës u arrestua,…